» » Aranżacja okna w pokoju młodzieżowym – poradnik

Aranżacja okna w pokoju młodzieżowym – poradnik

wpis w: Rolety | 0

Dokonując wyboru przysłony okiennej do pokoju nastolatka, musimy kierować się nie tylko względami praktycznymi, ale także estetyką. Zmienny gust i kaprysy dziecka nie ułatwiają zadania. Na szczęście dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, możemy sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom naszej nastoletniej pociechy.

Tradycyjne zasłony

Klasyczne zasłony pełnią nie tylko funkcję zaciemniającą, ale także dekoracyjną. Jako efektowne obramowanie okna wraz z białymi firankami tworzą przyjemny, pełen domowego ciepła klimat. Wadą tradycyjnych zasłon jest konieczność ich częstego prania oraz sposób montażu, który nierzadko wymaga iście akrobatycznych zdolności. Pokój nastolatka to jego królestwo, do którego wstęp mają nieliczni. Z reguły „wysiłek” związany ze starannym zasłanianiem i odsłanianiem zasłon przerasta możliwości młodego człowieka. W konsekwencji zasłonki nie prezentują się najlepiej, co stanowi kolejną przyczynę rodzinnych konfliktów. Dlatego jest to rozwiązanie, którego nie polecamy.

Nowoczesne plisy okienne w pokoju nastolatka

Plisy okienne to osłony zaciemniające montowane wewnątrz pomieszczeń. Ze względu na ich oryginalny i atrakcyjny wygląd, świetnie pasują do stylistyki nowoczesnych wnętrz, w tym do wystroju pokoju młodzieżowego. Nowoczesne plisy okienne zasłaniają całość lub wybraną część okna – dolną, środkową bądź górną. Konstrukcja plis umożliwia swobodną regulację dostępu światła. Bogaty wybór kolorów materiałów ułatwia dopasowanie plis do pozostałych elementów aranżacji pokoju młodzieżowego. Można zamontować tzw. duoplisy łączące w sobie 2 kolory lub 2 typy materiałów – tkaninę zaciemniającą z taką o większej przepuszczalności światła. Rolety plisowane pasują do wszystkich okien w tym również do takich o nietypowych kształtach. Sprawdzą się więc w pokoju nastolatka z oknem dachowym.

Żaluzje w pokoju młodzieżowym

Żaluzje aluminiowe lub drewniane to kolejne rozwiązanie, które znajdzie zastosowanie się w pokoju nastolatka. Ruchome lamelki pozwalają w pełni regulować dostęp światła, tworząc we wnętrzu klimatyczny nastrój. Żaluzje aluminiowe występują w dowolnym kolorze z palety RAL, co podnosi ich walory estetyczne. Natomiast żaluzje do pokoju młodzieżowego, drewniane pasują do większości współczesnych aranżacji oraz wprowadzają przytulny klimat. Łatwa konserwacja i bieżące usuwanie zanieczyszczeń zapewnia im wieloletnią trwałość i doskonały wygląd.

Jakie rolety dla nastolatka?

W pokoju młodzieżowym urządzonym w nowoczesnym stylu świetnie prezentują się rolety. Rolety do pokoju młodzieżowego możemy wybrać spośród dwóch typów. Tradycyjne rolety materiałowe wykonane z kolorowej tkaniny mogą całkowicie zasłonić okno. Materiał chroni także przed przegrzewaniem się pomieszczenia podczas upalnych letnich dni. Z kolei rolety dzień-noc umożliwiają pełną kontrolę ilości wpadającego światła.

Moskitiery w pokoju młodzieżowym

Niewielki pokój nastolatka sprawi wrażenie większego, jeśli zrezygnujemy z tradycyjnych firanek. Aby zabezpieczyć wnętrze przed owadami, możemy zamontować praktyczne moskitiery. Podobnie jak instalacja wymienionych osłon okiennych, również montaż moskitier wymaga dokładnych pomiarów. Odpowiednie dopasowanie do okna sprawi, że spełnią swoją funkcję ochronną.