» » Co to są rolety dzień noc i jak działają?

Co to są rolety dzień noc i jak działają?

wpis w: Rolety | 0

co to są rolety dzień noc

Tradycyjne rolety materiałowe mają bardzo proste działanie. Uniesione do góry zapewniają większy dostęp światła, natomiast spuszczone na dół blokują dopływ promieni słonecznych do wnętrza. Aktualnie to klasyczne rozwiązanie zastąpił innowacyjny produkt – rolety dzień noc. Co to jest i jak działa ta nowoczesna osłona okienna?

Jak wyglądają rolety dzień noc?

Rolety dzień noc składają się z poziomych pasów tkaniny. Naprzemienne ułożone są pasy materiału zaciemniającego i tkaniny transparentnej. Dzięki możliwości regulacji ruchem pasm względem siebie płynnie sterujemy oświetleniem. Ponadto, podobnie jak tradycyjne żaluzje, można je odsunąć całkowicie do góry lub na dowolną wysokość okna. Najbardziej elegancko prezentują się rolety montowane w kasecie na ramie okna. Dzięki takiemu montażowi tkanina pozostaje dyskretnie ukryta i nie ulega zakurzeniu. Zwykle stosuje się także prowadnice, które utrzymują materiał przy szybie nawet podczas otwierania okna. Rolety dzień noc mogą mieć różne kolory, co pozwala na dopasowanie ich do dowolnej aranżacji wnętrza. Świetnie prezentują się zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i z zewnątrz.

Jak działają rolety dzień noc?

Pomimo niewątpliwych walorów estetycznych, głównym zadaniem rolet dzień noc jest regulacja oświetlenia pomieszczenia. Pasy materiału zapewniają duże rozproszenie światła. Dzięki temu nawet ostre promienie słoneczne zostają przełamane i wpadające światło jest przyjemne dla oczu.

Zasada działania rolet jest bardzo prosta. Aby zaciemnić pomieszczenie, wystarczy, by zaciemniające pasma zbliżyły się do siebie. Natomiast, jeśli chcemy rozświetlić wnętrze, należy odsłonić przezroczyste pasy. Rolety są wyposażone w mechanizm pozwalający bezproblemowo zatrzymać je w dowolnej pozycji. Nie ma więc problemu ze swobodnym wyjrzeniem przez okno, czy z jego umyciem.

Wbrew obawom rolety dzień noc nie prześwitują. Oczywiście warunkiem ich prawidłowego działania jest odpowiednie wymierzenie okna i dopasowanie rolet. Dlatego lepiej powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie. Tylko wtedy mamy pewność, że osłona w stu procentach spełni swoje zadanie. Nie polecamy więc tanich rolet gotowych, które rzekomo pasują na typowe okna. Taki zakup często okazuje się nieudany.

rolety123 - jak działają rolety dzień noc

Rolety dzień noc – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając rolety dzień noc, musimy pamiętać o tym, że rodzaj i kolor materiału, na jaki się zdecydujemy, ma duże znaczenie. Odcień powinien pasować nie tylko do stylistyki naszego wnętrza, ale także harmonizować z elewacją zewnętrzną. Ponadto stopień zaciemnienia pomaga uzyskać pożądany efekt. Przykładowo wyższy stopień pomoże utrzymać sypialnię w całkowitej ciemności.

Specjaliści oferują szeroki wybór tkanin w różnych odcieniach i o dowolnym poziomie zaciemnienia. Dzięki temu możliwe jest stworzenie dekoracji okiennej w ulubionym kolorze – stonowanym bądź bardziej energetycznym. Ważna jest także estetyka oraz precyzja wykonania. Dlatego każdy montaż musi być poprzedzony indywidualnym pomiarem. Zapewnia to wysoką funkcjonalność nowoczesnego produktu, jakim są rolety dzień noc.

Zaciekawił Cię nasz artykuł?

zobacz jak możemy Ci pomóc