» » Jakie rolety wybrać do salonu?

Jakie rolety wybrać do salonu?

wpis w: Rolety | 0

Urządzasz salon? Wiesz, jaki kolor ścian, typ mebli i dekoracji będzie odpowiedni, ale nie potrafisz zdecydować się na konkretne rolety? Jesteś w dobrym miejscu! Podpowiadamy, jakie rolety do salonu są modne, a także jaki ich kolor i typ wybrać. Sprawdź!

Rolety do salonu – jaki kolor wybrać?

Postanowione – kupujesz rolety do salonu. Nie wiesz jednak, jaki kolor wybrać? Szukając odpowiedzi na to pytanie, zastanów się przede wszystkim nad stylem całego wnętrza. Inne barwy będą odpowiednie do aranżacji skandynawskich, loftowych czy minimalistyczny, a inne do wnętrz w wersji glamour, rustykalnej lub klasycznej. Jeśli w pomieszczeniu dominują chłodne kolory, takie powinny być też rolety. Możesz zdecydować się na zawieszenie w oknach rolet o kolorze zbliżonym do barwy farby czy tapety na ścianie. Dzięki temu okno „wtopi się” w ścianę, sprawiając, że pokój będzie wydawał się przestronniejszy.

Lubisz mocne kolory i aranżacje wyróżniające się oryginalnością? Postaw na rolety do salonu w intensywnych barwach, odróżniające się od ścian. Pamiętaj jednak, że barwy kontrastujące też powinny do siebie pasować pod względem temperatury czy nasycenia koloru. Jeśli masz kłopot z zestawieniem kolorystyki, skorzystaj np. z koła kolorów lub podpatrz, jak barwy zestawiane są w naturze, np. w wybarwieniu egzotycznych kwiatów czy zwierząt. Zawsze modne duety kolorystyczne to np. niebieski i żółty, zielony i pomarańczowy czy różowy i lazurowy. Podobają Ci się neutralne wnętrza? Postaw na rolety do salonu w stonowanych kolorach ziemi.

Jakie rolety do salonu – kasetowe czy dzień-noc?

Kolor wybrany, a Ty nadal nie wiesz, jakie rolety do salonu kupić? Do wyboru masz kilka typów rolet wewnętrznych. Wśród nich najpopularniejsze są modele kasetowe oraz dzień-noc, czyli duo-light. Które będą lepszym wyborem do pokoju dziennego? Wiele zależy od oczekiwań, jakie masz względem rolet, a także sposobu, w jaki wykorzystujesz salon. Jeśli pokój ten jest jednocześnie Twoją sypialnią, postaw na rolety kasetowe. Pozwolą Ci one na zachowanie prywatności wieczorami, gdy w pomieszczeniu świecić się będzie światło. Dobrze zamontowane rolety tego typu przylegają do ramy okiennej i nie przepuszczają zarówno światła latarni, jak i promieni słońca rano. Docenią to osoby, które mają problemy ze snem.

Twój salon pustoszeje wieczorem, a domownicy rozchodzą się do swoich sypialni? Zastosuj rolety duo-light, a więc dzień-noc. Odznaczają się one specyficzną budową i zastosowaniem tkaniny w pasy przepuszczające i blokujące światło. Dzięki temu możesz idealnie dopasować poziom nasłonecznienia wnętrza w ciągu dnia. Jeśli lubisz, gdy we wnętrzu od rana jest jasno, rolety do salonu dzień-noc możesz pozostawić na noc w pozycji dziennej. Wtedy nikt nie zajrzy z zewnątrz do środka, ale jednocześnie od zmierzchu wpadać do niego będą promienie słońca.

Modne rolety do salonu – trendy 2022/2023

Chcesz zainwestować w modne rolety do salonu? Ostatnie targi wnętrzarskie, np. Salone del Mobile w Mediolanie czy Maison et Objet w Paryż potwierdziły przypuszczenia projektantów wnętrz – w 2023 roku do mody wracają kolory ziemi oraz kamieni szlachetnych. Modne są jednak mniej nasycone, spokojniejsze i bardziej stonowane ich odcienie. We wnętrzach minimalistycznych na topie będą zwłaszcza rolety do salonu w odcieniach złamanej bieli, beżu czy jasnego brązu.

Jeśli mowa o pomarańczach czy czerwieniach, to wyłącznie w wersjach zszarzałych, terakotowych. Co z mocniejszymi kolorami rolet? Jaki pisaliśmy wyżej, modne będą mocne zestawienia niebieskiego i pomarańczowego, żółtego i niebieskiego, zieleni i czerwieni itp. Jeśli lubisz eksperymentować, postaw na wnętrza i rolety do salonu w tym stylu.