» » Moskitiera – jaki rodzaj wybrać?

Moskitiera – jaki rodzaj wybrać?

wpis w: Moskitiery | 0

rolety123-moskitiera-jaki-rodzaj-wybraćBy w pełni cieszyć się urokami wiosny i lata, warto zabezpieczyć dom przed wlatującymi do jego wnętrza owadami. Natrętne muchy, gryzące komary oraz inne insekty nie będą zakłócać naszego spokoju, jeżeli w porę zadbamy o odpowiednią ochronę. Nowoczesna moskitiera to gotowe rozwiązanie naszych problemów. Podpowiadamy, jak dopasować typ moskitiery, aby uzyskać jak najlepsze efekty.

Moskitiera ramkowa – proste rozwiązanie

Prostota montażu i demontażu oraz funkcjonalność przemawia za tym, aby na okno zamontować moskitierę ramkową. Ta popularna siatka na owady jest mocowana do futryny okiennej w sposób bezinwazyjny – ramy i profile okien nie są naruszane. Moskitiera ramkowa na czas jesieni i zimy powinna zostać zdjęta – uchroni ją to przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Zarówno obsługa, jak i pielęgnacja tej moskitiery jest bardzo łatwa. Polecamy moskitiery ramkowe głównie do okien, choć możliwe jest także zainstalowanie ich w drzwiach tarasowych.

Moskitiera drzwiowa jako zabezpieczenie tarasu lub balkonu

Wejście balkonowe bądź tarasowe to zwykle dość spora przestrzeń, która umożliwia owadom swobodny dostęp do wnętrza domu. Skuteczną ochronę zapewni moskitiera drzwiowa. Ten typ siatki na owady montowany jest do futryny drzwi lub do fasady budynku. Samozamykające się zawiasy oraz zamek magnetyczny, czy uszczelka szczotkowa to elementy konstrukcyjne moskitiery, które zapewniają szczelne zamknięcie siatkowych drzwi. Praktyczne dodatki np. kopniak, dzięki któremu można otworzyć drzwi bez użycia rąk, albo wejście dla psa lub kota, zwiększają funkcjonalność tego rozwiązania.

Moskitiera przesuwna dla dużych powierzchni

Moskitiera przesuwna to nowoczesne rozwiązanie stosowane dla ochrony okien i drzwi o większej powierzchni. Idealnie sprawdzi się w przypadku szerokich przeszkleń i to nie tylko w domu, ale również w witrynach, czy ogrodach zimowych. Montaż polega na przykręceniu szyny do ramy okiennej. Taka prowadnica okienna może być jednotorowa lub dwutorowa. Jest to trwałe rozwiązanie, dlatego tak ważne jest w tym przypadku precyzyjne dopasowanie wszystkich parametrów moskitiery.

Moskitiera rolowana idealna na okno dachowe

Moskitiera rolowana opiera się na mechanizmie przypominającym działanie tradycyjnych rolet – siatka na owady zwija się poziomo lub pionowo do specjalnej kasetki. Hamulec umożliwia zatrzymanie jej w dowolnej pozycji. Moskitiera rolowana wykonana jest z tworzywa w kolorze czarnym lub szarym. Wybór siatki o gęstym splocie zabezpieczy pomieszczenie nie tylko przed odwiedzinami niechcianych skrzydlatych gości, ale również przed pyłkami, czy kurzem. Montaż takiej moskitiery jest inwazyjny i wymaga przewiercenia do ściany wokół okna.

Zakup moskitiery

Mimo że wiele sklepów oferuje proste modele siatek na owady, które rzekomo pasują na standardowe okna, nie polecamy tego typu oferty. Poszukując odpowiedzi na pytanie, gdzie kupić moskitierę, należy pamiętać o jej funkcjonalności. Dobry produkt oferują jedynie profesjonaliści, którzy poprzedzą montaż dokładnymi pomiarami i fachowym doradztwem. Warto skorzystać z usług sprawdzonych firm, aby zakupiona moskitiera w pełni spełniała swoją rolę.

Zaciekawił Cię nasz artykuł?

zobacz jak możemy Ci pomóc