» » Rolety zewnętrzne aluminiowe czy plastikowe? Podpowiadamy, który rodzaj wybrać

Rolety zewnętrzne aluminiowe czy plastikowe? Podpowiadamy, który rodzaj wybrać

wpis w: Rolety | 0

rolety123 rolety zwenrzne aluminiowe czy plastikowe

Rolety zewnętrzne to praktyczne osłony okienne o szerokiej gamie funkcjonalności. Zapewniają komfort i bezpieczeństwo użytkowania domu, mieszkania bądź biura.  Mają świetne właściwości termoizolacyjne oraz antywłamaniowe. Montaż rolet pozwoli zatem obniżyć rachunki za energię, a także utrudni włamanie do pomieszczenia. Dodatkowo, dzięki izolacji akustycznej, rolety chronią prywatność oraz spokój domowników.

Przy decyzji o zakupie tego rodzaju rolet należy pamiętać, że nie każdy materiał spełnia takie same funkcje. W przypadku rolet zewnętrznych zasadniczy wybór ogranicza się do dwóch możliwości: PCV lub aluminium. Wiele osób decydujących się na zakup zastanawia się, czy lepszym rozwiązaniem będą rolety zewnętrzne aluminiowe czy plastikowe?

Czym charakteryzują się rolety zewnętrzne?

Nowoczesne rolety zewnętrzne to doskonałe rozwiązanie dla ochrony domu przed niechcianym hałasem i oświetleniem z zewnątrz. Ich przemyślana konstrukcja i odpowiednio dobrane surowce, z których zostały wyprodukowane, czynią z nich dodatkowy element utrudniający włamanie. Zasłonięcie okien lub drzwi wytworzy dodatkową blokadę dla złodzieja, być może zniechęcając go tym samym do włamania. Gdy jednak tak się nie stanie, rolety zewnętrzne będą trudną do sforsowania przeszkodą, zwiększając bezpieczeństwo, chroniąc przed wybiciem szyby i znacznie utrudniając włamanie się do budynku. Dodatkowo rolety tworzą dodatkową warstwę izolacyjną, która chroni przed chłodem w zimie oraz pozwala utrzymać przyjemną temperaturę latem.

Obecnie w ofercie producenci posiadają dużą gamę różnych rodzajów rolet. Odpowiednio dobrana roleta może być atutem dekoracyjnym pomieszczenia. Dokonując wyboru, należy przede wszystkim zwrócić uwagę, z czego zrobione są rolety zewnętrzne.

rolety123 rolety zewnętrzne aluminiowe czy PCV?

Rolety zewnętrzne PCV czy aluminium?

Rolety wykonane z aluminium mają takie same właściwości termoizolacyjne jak rolety z PCV. Oba typy żaluzji chronią okna przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych np. przed burzą czy gradobiciem, przed hałasem, zabezpieczają prywatność przed wścibskim okiem przechodniów lub sąsiadów.

Rolety aluminiowe są preferowane przez osoby, które kładą większy nacisk na bezpieczeństwo – są one znacznie trwalsze. Ze względu na zastosowany materiał, są bardziej odporne na płowienie, co oznacza, że nie zmienią koloru w czasie ich eksploatacji. Aluminium, w przeciwieństwie do plastiku, jest niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne takie jak burza lub próba włamania. Do jego zalet należą również niewielka masa w stosunku do wysokiej wytrzymałości oraz bardzo dobra odporność na rdzewienie. Materiał ten znakomicie izoluje ciepło.

Rolety zewnętrzne wykonane z PCV działają przede wszystkim jako osłona szyby. Montuje się je zazwyczaj w systemie naokiennym, czyli ze skrzynką ukrytą pod tynkiem. Z tego względu ich obecność musi być zaplanowana już na etapie projektowania budynku. Rolety z PCV są lżejsze od tych aluminiowych, co sprawia, że dużo łatwiej je podnieść – nie tylko użytkownikowi, lecz także złodziejom. PVC jest odporne na rozpuszczalniki, jednak źle wpływają na nie światło i wysokie temperatury. Zaletą rolet z PCV jest to, że działają one ciszej oraz możliwe jest wydanie mniejszej sumy na ich zakup.

Zaciekawił Cię nasz artykuł?

zobacz jak możemy Ci pomóc