żaluzje aluminiowe - realizacja rolety123.plDługa historia osłon okiennych sprawiła, że ten rodzaj żaluzji jest dobrze znany i rozpowszechniony. Spotkać je można w biurach, pomieszczeniach użyteczności publicznej i mieszkaniach. Pomimo swojej prostej budowy są wygodne w użyciu i funkcjonalne. Umożliwia to również łatwe ich wykonanie na wymiar, nawet dla nietypowych rozmiarów i kształtów okien.

Najważniejszym elementem żaluzji aluminiowych są lamele, czyli podłużne listwy. Dzięki mechanizmowi regulującemu można ustawiać ich kąt nachylenia i dzięki temu kontrolować ilość światła wpadającą do pomieszczenia. Jeśli chcemy wpuścić do pomieszczenia możliwe dużo światła – istnieje możliwość podniesienia żaluzji i odsłonięcia całej powierzchni okna. Oprócz lameli żaluzje składają się z rynien i sznurków, czyli osprzętu – ich kolor można indywidualnie dobierać, aby całość jak najlepiej pasowała do charakteru i kolorystyki pomieszczenia.

O ile początkowo żaluzje te występowały jedynie w kilku kolorach, teraz ich gama kolorystyczna jest naprawdę szeroka i klienci mogą wybierać w wielu wariantach kolorystycznych. Dużą zaletą żaluzji tego rodzaju jest ich korzystny stosunek jakości do ceny, która w porównaniu do innych osłon okiennych wypada naprawdę dobrze. Rozbudowana oferta pozwala bez problemu dopasować je do każdego wystroju wnętrza.

Żaluzje aluminiowe – konserwacja:

Jedną z ważniejszych zalet żaluzji aluminiowych jest ich odporność na wilgoć, dzięki czemu bez obaw można montować je w pomieszczeniach takich jak łazienka lub kuchnia. Dodatkowo są one proste w konserwacji, czyścić je można na różne sposoby – na sucho, za pomocą specjalnej szczotki, przecierając wilgotną ściereczką lub demontując i wkładając do wody z delikatnym środkiem czyszczącym. Jeśli odpowiednio o nie zadbamy, będą nam służyć przez lata.