Dobrze wyglądają w większości pomieszczeń – zarówno w klasycznych jak i nowoczesnych. Doskonale wpasowują się w obecne wnętrzarskie trendy – style czerpiące z natury, takie jak boho czy skandynawski, chętnie wykorzystują ten rodzaj osłon okiennych. Drewno, jako materiał uniwersalny, pasje do większości kolorów – nie tylko naturalnych i neutralnych, ale też tych bardziej odważnych i jaskrawych – dodatkowo potrafi nadać pomieszczeniu przytulności.

Żaluzje drewniane wykonujemy z drewna pochodzącego z Azji, co nie jest bez znaczenia w przypadku odporności na wilgoć. Warto jednak pamiętać, że nie są odporne na warunki atmosferyczne panujące w naszym kraju i nadają się tylko do wnętrz – jako żaluzje zewnętrzne szybko uległyby zniszczeniu.

Nachyleniem paneli można sterować za pomocą sznurka, drewnianego pokrętła lub łańcuszka. Osprzęt żaluzji – rynny, sznurki itp. – wykonujemy zawsze pod kolor lameli, czyli drewnianych listew. Jednak na specjalne życzenie naszych klientów możemy dowolnie zmieniać niektóre elementy. Przy wybieraniu tego rodzaju żaluzji warto mieć na uwadze, że ich maksymalna szerokość to 240 centymetrów.

Decydując się na żaluzje drewniane należy pamiętać, że stosowane w nich lamele są grubsze niż w przypadku np. żaluzji aluminiowych. Wpływa to nie tylko na wagę żaluzji, ale też na regulację temperatury w pomieszczeniu.

Konserwacja drewnianych żaluzji nie jest skomplikowana, należy jednak czyścic je systematycznie. Wystarczy przecierać je suchą szmatką lub miotełką do kurzu. Przy usuwaniu trudnych zabrudzeń przyda się wilgotna, miękka szmatka (żaluzje trzeba później wytrzeć do sucha). Aby drewno było łatwe do czyszczenia i dobrze się prezentowało, można używać specjalnych preparatów przeznaczonych do pielęgnacji drewna.