Plisa to przysłona okienna nadająca nowoczesnego charakteru wnętrzu, w którym jest zamontowana składa się z plisowanego materiału gdzie podobnie jak w przypadku rolet mamy bardzo szeroki zakres wyboru tkań od delikatnie zaciemniający do pełnego zaciemnienia pomieszczenia. Rozwiązanie to również sprawdza się bardzo dobrze w przypadku nietypowych okien np. trapezowych, trójkątnych lub okrągłych, oraz oknach dachowych. Przewagą plisy nad roletą jest również fakt, iż po jej montażu możemy dalej otworzyć okno na pełną szerokość (brak kasety na górze, która ogranicza pełne otwarcie skrzydła) dodatkową zaletą jest również możliwość zasłonięcia plisą wybranego fragmentu okna np. tylko środkowej części okna.

Ciekawy rozwiązaniem są również duoplisy są to dwie plisy w jednym oknie które można dowolnie konfigurować ze sobą albo dwa różne kolory materiałów, albo jedna np. mniej zaciemniająca, a druga bardziej (podobnie jak firanka i zasłonka).

Belkę dolną i górną plisy można dobrać w odpowiednim kolorze, aby pasował do koloru ramy okna.

Plisy doskonałą alternatywą dla żaluzji poziomych

Rolety plisowane to zdecydowanie bezkonkurencyjny hit ostatnich lat. Do licznych zalet zastosowania plisów jako przysłon okiennych należą między innymi: niezwykle oryginalny wygląd, szeroki zakres wyboru tkanin, możliwość zasłonięcia dowolnej części okna, co pozwala na indywidualną regulację poziomu nasłonecznienia danego pomieszczenia. Na uwagę zasługuje również wiele opcji montażu (za pomocą wkrętów lub zaczepów) oraz możliwość dopasowania plisów do nietypowych kształtów okien.

Szeroki wachlarz korzyści wynikających z montażu plisów w mieszkaniu sprawia, że są one jednym z najczęściej wybieranych rodzajów przysłon okiennych. W kuchni i salonie doskonale zaprezentują się plisy w jaśniejszych kolorach, które rozświetlą pomieszczenie, rozpraszając promienie słońca. W sypialni natomiast warto zamontować plisy w nieco ciemniejszych barwach, by nadać pomieszczeniu przytulny, zaciszny klimat.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dostępną ofertą, która zawiera nowoczesne plisy okienne. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.