» » Zalety i wady rolet zewnętrznych

Zalety i wady rolet zewnętrznych

wpis w: Rolety | 0

wady i zalety rolet zewnętrznych

Istnieje wiele powodów, dla których coraz większa liczba budynków mieszkalnych, ale także sklepów, biur, banków czy budynków urzędowych wyposażana jest w rolety zewnętrzne. Biorąc pod uwagę liczne zalety takiego rozwiązania, nie dziwi rosnące zainteresowanie tym konkretnym rodzajem przesłony okiennej. Korzyści z instalacji rolet wykraczają daleko poza sterowanie światłem w domu, co postaramy się udowodnić w tym artykule. A czy takie rozwiązanie może mieć również jakieś wady? Zapraszamy do lektury!

Rolety zewnętrzne plusy

Choć głównym zadaniem takiej konstrukcji jest wygodne zaciemnianie pomieszczeń, rolety zewnętrzne mają zdecydowanie więcej zalet. Wszystkie najważniejsze korzyści wymieniamy poniżej.

Komfort termiczny latem i zimą

Jeśli chodzi o rolety zewnętrzne plusy ich posiadania odczuwamy przez cały rok. Latem zapewniają przyjemny chłód w pomieszczeniach, chroniąc przed upałami. Zimą natomiast, zapobiegają utracie ciepła z wnętrza domu.

Bezpieczeństwo

Zarówno antywłamaniowe, jak i tradycyjne zewnętrzne rolety stanowią dodatkową warstwę zabezpieczającą okna budynku przed ewentualnym włamaniem. Sforsowanie aluminiowej konstrukcji nie jest ani łatwe, ani ciche, dlatego większość włamywaczy za cel wybiera domy z oknami bez takiej ochrony.

Komfortowe sterowanie światłem

Spuszczona roleta zewnętrzna pozwala doskonale zaciemnić pomieszczenie, co gwarantuje poczucie komfortu oraz intymności we własnym domu. Jednocześnie, precyzyjne sterowanie pracą przesłony umożliwia dostosowanie ilości światła słonecznego do indywidualnych wymogów domowników oraz wykonywanych przez nich czynności.

Izolacja akustyczna

Dużym plusem posiadania zewnętrznej rolety fakt, że skutecznie tłumi hałasy dobiegające z otoczenia. Dzięki temu, w salonie, sypialni, kuchni czy dziecięcym pokoju dużo łatwiej zasnąć, skupić się na pracy czy oddawać ulubionej rozrywce.

zalety i wady rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne wady

Wiadomo już, jakie zalety mają rolety zewnętrzne, czy warto w nie zainwestować i jak dzięki ich instalacji wzrasta komfort życia. Czy takie rozwiązanie może mieć więc jakiekolwiek minusy? Pewnym ograniczeniem jest konieczność szybkiego podejmowania decyzji co do wybranego rodzaju przesłony. Rolety podtynkowej nie da się umieścić na gotowej elewacji budynku, dlatego warto jej instalację wykonać jeszcze przed pracami związanymi z wykończeniem fasady. Minusem może być również cena niektórych rozwiązań, jednak współczesna oferta producentów jest tak bogata, że z pewnością uda się znaleźć produkt dopasowany do posiadanego budżetu.

Rolety zewnętrzne czy warto?

Jeśli chodzi o rolety zewnętrzne wady takiego rozwiązani zdecydowanie przegrywają z zaletami, dlatego wniosek może być tylko jeden: warto zainstalować je w swoim domu, mieszkaniu, biurze czy obiekcie firmowym. Komfort termiczny, ochrona przed hałasem, bezpieczeństwo czy wygodne sterowanie nasłonecznieniem pomieszczeń, to tylko niektóre powody, dla których tak wiele osób po instalacji zewnętrznych rolet nie wyobraża sobie już innego rozwiązania.

Zaciekawił Cię nasz artykuł?

zobacz jak możemy Ci pomóc